Manicure Hybrydowy


Trudno wskazać kobiety, które nie przywiązywałyby dużej wagi do wyglądu swoich dłoni, trudno jest jednak również znaleźć te z nich, które z wyglądu tego są zadowolone. Najwięcej zastrzeżeń budzą na ogół paznokcie i to właśnie one okazują się być przedmiotem największej troski i dostarczycielem najpoważniejszych zmartwień. Jeżeli są one rzeczywiście atrakcyjne wizualnie, lśniące, mocne i kształtne, trudno mówić o powodach do niepokoju, nie jest jednak łatwo znaleźć kobietę, która może pochwalić się takim szczęściem. Zdecydowana większość pań narzeka na problemy z utrzymaniem paznokci w stanie choćby częściowo przypominającym idealny, nie zaskakuje nas więc to, że wszystkie rozwiązania, które mogą przybliżyć kobiety do realizacji tak zdefiniowanego celu są przez nie witane z nadzieją.

Do niedawna alternatywą dla wstydliwego ukrywania zniszczonych paznokci były przede wszystkim sztuczne paznokcie żelowe i akrylowe, duża grupa kobiet decydowała się więc na ten właśnie krok. Niestety, tak żel, jak i akryl nie były nigdy rozwiązaniami trwałymi, a ich wpływ na płytkę paznokcia nie bez przesady można było uznać za katastrofalny. Wiele kobiet skarżyło się również na infekcje i grzybice będące konsekwencją stosowania paznokci akrylowych i żelowych, trudno dziwić się więc, że nieustannie poszukiwano rozwiązania, które mogłoby je zastąpić. Dziś coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że w podobnym kontekście powinien występować manicure hybrydowy (nazywany również manicure Shellac), zewsząd docierają bowiem do nas informacje o jego zaletach.

 

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Manicure hybrydowy posiada szereg zalet, w stosunku do których trudno jest zachować obojętność, nie ma więc chyba takiej kobiety, która nie powinna zastanawiać się nad jego przeprowadzeniem. Pewne grupy klientek salonów kosmetycznych uważają jednak, że mówimy o propozycji stworzonej jak gdyby z myślą o nich, trudno dziwić się więc, że kobiety te nie wyobrażają już sobie nawet sytuacji, w której miałyby zostać pozbawione możliwości skorzystania z niego.

 W pierwszej kolejności wypada zatem zwrócić uwagę na to, że manicure okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają czasu na regularną troskę o stan swoich paznokci. Tempo, w jakim toczy się nasze życie bywa ogromne, a tym samym bardzo często okazuje się, że na regularne malowanie paznokci, obcinanie skórek, pielęgnowanie ich i obserwację ewentualnych negatywnych zmian nie ma czasu. Osoby, które nie były w stanie wygospodarować chwil przeznaczanych swoim paznokciom decydowały się na ogół na doklejane paznokcie akrylowe i żelowe, jak już jednak wspominaliśmy, decyzja ta pociągała za sobą wysokie koszty, paznokcie niszczyły się bowiem, a ich atrakcyjność malała.

O manicure hybrydowym powinny pomyśleć jednak również osoby, które obserwują, że samodzielna troska o wygląd paznokci zdaje się nie wychodzić im na zdrowie. Eleganckie, zadbane i lśniące paznokcie to piękny ideał, trudno jednak o jego osiągnięcie, gdy nasze paznokcie ciągle się łamią, rozdwajają i matowieją. Manicure hybrydowy nie tylko nie niszczy płytki paznokcia, tak jak robią to tipsy, ale nawet pozwala na jej regenerację, warto zastanowić się więc nad tym, czy nie jest on alternatywą dla dotychczasowych działań podejmowanych przez nas.